2008
Oct
15

Locul 4 din 31, la Maratonul Bucuresti

Si a fost si mult asteptatul Maraton Bucuresti. Nu o sa povestesc acum despre el, pentru ca am de scris un ditamai articolul pentru MH, si nu vreau sa imi consum cuvintele.

Pe scurt: a fost foarte bine! Neasteptat de bine. Din multe puncte de vedere.

27 de oameni au concurat pentru Ro Club Maraton. Echipa mea de stafeta s-a clasat pe locul 4 din 31 de echipe. Nu e rau deloc :)))

Eu am fost schimbul 2 (si cel mai lent din echipa, dar totusi am tras tare si am facut record personal pe 10 km). Aici ii predam stafeta lui Marian, care a alergat schimbul 3:

Echipa Ro Club Maraton (stafeta 1), formata din Marian Chiriac, Cosmin Bustan, eu si Alex Ionica.

Doamna Valeria Racila, organizatorul maratonului, a fost facuta in mod public membru de onoare al Ro Club Maraton. Merita din plin aceasta “distinctie”, pentru ca a reusit sa organizeze un maraton la standarde internationale (vom vorbi despre asta in episodul viitor).

Ro Club Maraton – o parte dintre membri, plus cativa simpatizanti. Crestem si ne facem cunoscuti!

Daca vreti sa vedeti mai multe poze de la MIB, intrati aici – http://www.maraton.info.ro/html/galerie_foto_-_maratonul_inter.html

Te-ar mai putea interesa si aceste subiecte:

  1. Alearga cu noi la Maratonul International Bucuresti!
  2. Maratonul Transilvania
  3. 07.07.07 07:07 Maratonul Callatis
  4. Maratonul Belgrad 4:05:51
  5. Povestea mea la Maratonul Barcelona 2008

Acest articol a fost vizualizat de 2,460 ori.

9 Comentarii la “Locul 4 din 31, la Maratonul Bucuresti”

  • solomongaby 15/10/2008 at 09:45

    felicitari pentru reusita si recordul personal,

    ma bucur ca am participat cu tricoul clubului

    ne vedem la urmatoarea intalnire 😀

  • Serban Damian 15/10/2008 at 12:17

    Multumesc pentru felicitari.

    Si tu meriti felicitari, pentru ca ai scos un timp foarte bun.

    Dupa ce am citit pe blogul tau ca ti-ai facut un tricou special pentru aceasta cursa, mi-a parut rau ca ti-am stricat planurile cu tricoul nostru de club. Ar fi trebuit sa zici, pentru ca nu era nicio suparare.

    In tot cazul, bine ai venit in club! 🙂

  • dosvida 16/10/2008 at 21:50

    Felicitari pentru maraton si toata admiratia mea pentru maratonisti. L-am gasit la tine in poza pe Cosmin Bustan, un amic din lumea IT in care ma-nvart si m-am bucurat de revederea neasteptata :))

  • Serban Damian 16/10/2008 at 21:55

    Multumesc pentru felicitari 🙂

    Il cunosc pe Cosmin din aprilie, cand am alergat impreuna la Maratonul Belgrad. Intre timp am devenit prieteni si am pus bazele primului club de maratonisti din Ro.

    Acum la Maratonul Bucuresti am alergat impreuna in aceeasi echipa de stafeta, el schimbul 1, eu schimbul 2 🙂

  • Serban Damian 16/10/2008 at 21:56

    M-am uitat acum pe blogul tau si am vazut ca mai avem o cunostinta comuna – Mihai Dragomir 🙂

  • dosvida 17/10/2008 at 16:00

    Ai dreptate, lumea e mica :). Ce se mai aude despre cartea Superfit, o caut peste tot si nu dau de ea. Mai apare? Rog frumos si respectuos, pune-ma si pe mine pe lista de asteptare :))

  • Serban Damian 17/10/2008 at 22:06

    Nu stiu ce sa iti mai zic cu cartea… Cei de la editura au spus ca este cuprinsa in planul de reeditari in aceasta toamna. Sper sa fie asa, pentru ca multa lume ma intreaba de ea.

    Oricum, sunt satul de neseriozitatea editurilor… si cu banii, si cu toate…

  • Pacemaker la Bucharest International Marathon 2012 « NUTRITIONIST.INFO.RO 09/10/2012 at 21:36

    […] prima ediţie a Maratonului Internaţional Bucureşti am alergat la ştafetă. Următoarele trei ediţii am […]

  • Sustin Maratonul International Bucuresti si sunt mandru de asta :) « Nutritionist Serban Damian 07/11/2013 at 22:39

    […] anul 2008 alergam pentru prima data la Maratonul International Bucuresti. Era si prima editie a acestui concurs, primit cu entuziasm de catre noi, alergatorii si cu destula reticenta de catre toti ceilalti […]